Sekretariat medyczny:
ginekologia, patologia ciązy tel. 25 64 03 670,
położnictwo tel. 25 64 0
3 542

Ordynator tel. 25 64 03 129
Lekarze tel. 25 64 03 145, 25 64 03 121
Położna oddziałowa: tel. 25 64 03 548
Położne tel. 25 64 03 535, 25 64 03 122, 25 64 03 140
e-mail: ginekologia@szpital.siedlce.pl
Facebook „Rodzę w Wojewódzkim – Siedlce”:
https://www.facebook.com/profile.php?id=100095033075253&locale=pl_PL

Ordynator Oddziału:
dr hab. n. med. Grzegorz Szewczyk
specjalista położnictwa i ginekologii,
specjalista ginekologii onkologicznej

Zastępcy ordynatora:
dr n. med. Andrzej Korniluk
specjalista położnictwa i ginekologii,
specjalista perinatologii

lek. Paulina Dąbrowska 
specjalista położnictwa i ginekologii

Położna Oddziałowa:
mgr Małgorzata Łęczycka

specjalista w dziedzinie pielegniarstwa ginekologicznego i położniczego

Zastępca położnej oddziałowej:
mgr Sylwia Sztukowska
specjalista w dziedzinie pielegniarstwa ginekologicznego i położniczego

Liczba łóżek: 36

Zapisy na planowe operacje i cięcia cesarskie

Pacjentka posiadająca skierowanie do cięcia cesarskiego oraz pacjentka ze skierowaniem do planowej operacji ginekologicznej, proszona jest o ustalenie terminu wizyty kwalifikacyjnej w naszej Poradni Położniczo-Ginekologicznej przez

SEKRETARIAT ODDZIAŁU (8.00-15.00)

25 64 03 542, 25 64 03 670 ginekologia@szpital.siedlce.pl

Pacjentki z kartą DiLO lub skierowane z rozpoznaniem nowotworu narządu rodnego mogą też umawiać termin przez koordynatorów onkologicznych (8.00-15.00)

506 147 209; 25 64 03 025 dilo@szpital.siedlce.pl

Przesłanie pełnej dokumentacji drogą elektroniczną przyspiesza zaplanowanie koniecznej diagnostyki oraz odpowiednią kwalifikację.

W trakcie wizyty lekarz kwalifikuje do zabiegu, omawia przebieg procedury i wyznacza termin operacji. Na wizytę kwalifikacyjną proszę przynieść (lub wysłać drogą mailową) całą dokumentację medyczną dotyczącą przebiegu choroby (wyniki badań obrazowych – USG, tomografia, rezonans), wyniki badania histo-patologicznych oraz karty informacyjne z poprzednich hospitalizacji.

 Struktura Oddziału:

  • Ginekologia i Ginekologia Onkologiczna
  • Patologia Ciąży
  • Położnictwo
  • Szkoła Rodzenia

Ginekologia i Ginekologia Onkologiczna

Oddział oferuje pełen zakres leczenia operacyjnego w ginekologii i ginekologii onkologicznej.
Zabiegi operacyjne w zależności od wskazań wykonywane są technikami małoinwazyjnymi (laparoskopia i techniki robotyczne) oraz metodami klasycznymi – drogą przezpochwową i poprzez laparotomię.

Certyfikowanym operatorem w zakresie operacji robotycznych systemem DaVinci® jest Ordynator Oddziału dr hab. n med. prof. Grzegorz Szewczyk.

Przeszkolenie w zakresie asyst do zabiegów robotycznych zdobyli: dr Dominik Rysak i dr n. med. Rafał Karwowski.

W ramach terapii w zakresie Ginekologii Onkologicznej oferujemy leczenie operacyjne w zakresie wszystkich nowotworów złośliwych dotyczących narządu płciowego.
• Raka trzonu macicy
• Raka szyjki macicy
• Raka jajnika
• Raka sromu

CHOROBY RZADKIE

 Leczymy pacjentki z ciążową chorobą trofoblastyczną (ciąża zaśniadowa, rak kosmówki, PSTT).

ONCOFERTILITY

Prowadzimy leczenie zachowawcze dla pacjentek z rozrostem atypowym/rakiem endometrium w celu zachowania płodności.

 Wykonujemy biopsje tru-cut pod kontrolą USG miednicy mniejszej w celu szybszego rozpoczęcia leczenia.

We współpracy z Siedleckim Centrum Onkologii prowadzimy program prehabilitacji dla pacjentek przed leczeniem onkologicznym.

W ramach terapii w zakresie łagodnych schorzeń narządu rodnego w Oddziale przeprowadzamy zabiegi:

• Usunięcia macicy
• Usunięcia przydatków (jajników i jajowodów)
• Usunięcia mięśniaków macicy
• Usunięcia torbieli i innych guzów jajnika
• Usunięcia ognisk endometriozy
• Laparoskopie diagnostyczne w tym zabiegi z oceną drożności jajowodów w diagnostyce niepłodności oraz diagnostyce zespołów bólowych miednicy mniejszej
• Histeroskopie diagnostyczne i operacyjne : usuwanie polipów endometrium i mięśniaków podśluzówkowych macicy, uwalnianie zrostów wewnątrzmacicznych i przegrody macicy, korekcje blizn po cięciu cesarskim (isthmocele)
• Operacje zaburzeń statyki narządu rodnego oraz nietrzymania moczu – plastyki klasyczne ścian pochwy, zabiegi podwieszania - sakrokolpopeksja/sakrowaginopeksja/promontofiksacja, zakładanie taśmy podcewkowej w przypadku nietrzymania wysiłkowego moczu (TOT). 

Patologia Ciąży

Oddział Patologii Ciąży zapewnia nadzór i monitorowanie kobiet z ciążą zagrożoną porodem przedwczesnym, ciężarnych z nadciśnieniem tętniczym, cholestazą, cukrzycą i innymi schorzeniami związanymi z ciążą.

Oddział dysponuje 8 salami, w każdym pokoju znajduje się aparat KTG. Dysponujemy również systemem MONACO. Najważniejszy element systemu to oprogramowanie, zapewniające rejestrację danych z przyłóżkowych KTG, dynamiczną analizę danych i wykrywanie sytuacji alarmowych.

W razie potrzeby na oddziale znajdują się również najwyższej klasy aparaty USG z możliwością wykonania ECHO i badań dopplerowskich.

 

 

Sala porodowa

W trosce o najwyższy poziom świadczonych usług mamy do Państwa dyspozycji 4 pojedyncze sale porodowe o wdzięcznych nazwach – Wiosna, Lato, Jesień, Zima i salę operacyjną cięć cesarskich (co skraca maksymalnie czas transportu i rozpoczęcia operacji).

Każda sala porodowa została wyposażona w profesjonalne łóżko porodowe, łazienkę z prysznicem. Sala Lato posiada wannę porodową, w której możliwa jest relaksacja w trakcie porodu, jak i odbycie porodu do wody. 

 

Doświadczony zespół położnych dostosowuję opiekę okołoporodową indywidualnie do preferencji rodzącej. Przez cały okres porodu kładzie się duży nacisk na bezpieczeństwo i komfort pacjentki. Oferujemy wiele sposobów łagodzenia bólu porodowego. Wśród metod niefarmakologicznych oferujemy:
-imersję wodną,
-pozycje wertykalne
- masaż relaksacyjny tz. piłką jeżykiem,
-ćwiczenia oddechowe,
-ciepłe i zimne okłady,
-przezskórną elektryczną stymulację nerwów TENS

Dostępne są również metody farmakologiczne, takie jak:
- gaz „rozweselający” Entonox
- leki rozkurczowe
- znieczulenie zewnątrzoponowe (dostępność uzależniona od pracy lek.anestezjologa)

Oferujemy również bezpłatną Szkołę Rodzenia. Szkoła przygotowuje zarówno do świadomego porodu jak i rodzicielstwa. Udział w zajęciach jest cennym doświadczeniem dla par spodziewających się dziecka.

 Położnictwo

Po porodzie mama wraz z noworodkiem zostaje przewieziona na Oddział Położniczy. Dysponujemy funkcjonalnymi salami 1-2-osobowymi, wyposażonymi w łazienkę z prysznicem. Dzięki temu rodzice mogą razem, w komfortowych warunkach, sprawować opiekę nad noworodkiem.

Mamy i ich dzieci cały czas przebywają razem w system rooming-in. Umożliwia to nawiązanie więzi psychicznej, wspiera inicjację laktacji i karmienie piersią.

Przez cały okres pobytu, opiekę nad mamą i dzieckiem sprawuje zespół położniczo-neonatologiczny. Pomagamy pacjentkom odnaleźć się w nowej roli. Uczymy jak karmić, przewijać maleństwo, jak dbać o krocze bądź ranę po cięciu cesarskim. Do Państwa dyspozycji mamy również psychologa.