Sekretariat medyczny tel. (25) 640 32 90
Ordynator tel. (25) 640 32 89
Lekarze tel. (25) 640 32 89
Pielęgniarki tel. (25) 640 32 91
e-mail: chirdz@szpital.siedlce.pl

Odwiedziny Pacjentów odbywają się codziennie w godzinach od 13:00 do 18:00.

Ordynator Oddziału: lek. Wiktor Jodkowski
specjalista chirurgii dziecięcej

Pielęgniarka Oddziałowa: Małgorzata Radzikowska
specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa chirurgicznegoLiczba łóżek: 17 (w tym 4 łóżka intensywnego nadzoru)

W Oddziale prowadzone jest leczenie zachowawcze i operacyjne z zakresu chirurgii ogólnej i traumatologii dziecięcej. Diagnostykę i leczenie na najwyższym poziomie umożliwia dział diagnostyczny Szpitala z pracowniami rezonansu magnetycznego, tomografii komputerowej, ultrasonografii, radioimmunologii. Oddział w wyposażeniu posiada inkubatory operacyjne, dysponuje własną sala operacyjną, ale także korzysta z centralnego bloku operacyjnego.

Nad bezpieczeństwem małych pacjentów czuwa wykwalifikowany i doświadczony personel, który aktywnie uczestniczy w zjazdach, sympozjach krajowych i międzynarodowych. Osiągnięcia oddziału odzwierciedlane są w licznych publikacjach. Ordynator oddziału jest członkiem wielu towarzystw medycznych w Polsce, a także Europejskiego Towarzystwa Leczenia Oparzeń.

W Oddziale stosowane są najnowocześniejsze metody leczenia oparzeń u dzieci z zastosowaniem implantacji INTEGRY DRT włącznie.

W 2002 roku Oddział brał udział w konkursie „Szpitale Motyle” fundacji „Porozumienie bez barier”. Wśród wyróżnionych znalazł się Oddział Chirurgii Dziecięcej. Za udział w programie uzyskał IV miejsce.

Oddział uczestniczy w akcji „Szpital z Sercem” zorganizowanej przez Telekomunikację Polską. Celem przedsięwzięcia jest promowanie idei otwartych drzwi szpitali i pokazywanie, jak ważna w leczeniu szpitalnym dzieci jest obecność bliskich. Oddział przyjmując „dekalog Szpitala z Sercem” dba w ten sposób o prawa małych pacjentów i ich rodziców. Oddział od roku 2008 uczestniczy w programie "Szpital bez bólu", co wiąże się z realizacją prowadzenia chorych z jak najmniejszym przebiegiem bólowym procedur, dzięki monitorowaniu bezpośredniemu reakcji bólowych. W szpitalu funkcjonuje ponadto Poradnia Chirurgiczna dla Dzieci.

Oddział posiada akredytację Ministerstwa Zdrowia uprawniającą do prowadzenia specjalizacji i staży kierunkowych dla lekarzy. Prowadzi również badania naukowe.