Sekretariat medyczny tel. (25) 640 35 66 
Ordynator tel. (25) 640 35 66
Lekarze tel. (25) 640 35 37 
Pielęgniarki tel. (25) 640 35 43 
e-mail: oiom@szpital.siedlce.pl

 Ordynator Oddziału: lek. Agnieszka Głusek
specjalista anestezjologii i intensywnej terapii

Z-ca Ordynatora Oddziału: lek. Jolanta Cylwik
specjalista anestezjologii i Intensywnej terapii

Z-ca Ordynatora Oddziału: lek. Joanna Pawelczyk
specjalista anestezjologii i Intensywnej terapii

Pielęgniarka Oddziałowa: Magdalena Szostek 
specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej opieki
tel: (25) 640 33 65

Pielęgniarka Oddziałowa: Agnieszka Walo
specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej opieki
tel: (25) 64 035 41

Z-ca Pielęgniarski Oddziałowej: Aneta Wielocha
specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej opieki

Liczba łóżek: 15

Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii posiada 15 pełnoprofilowych stanowisk zapewniających prowadzenie intensywnej terapii we wszystkich stanach zagrożenia życia. Dysponuje nowoczesną aparaturą medyczną zapewniającą wysoki standard postępowania w całym procesie diagnostyki i leczenia. Każde stanowisko wyposażone jest w wysokiej klasy respiratory umożliwiające stosowanie różnych opcji terapii wentylacyjnej, w tym trybów nieinwazyjnych, jak również szeroką analizę parametrów spirometrycznych z diagnostyką niewydolności oddechowej. W codziennej praktyce wykorzystywane są aparaty umożliwiające stosowanie w leczeniu ciągłych technik nerkozastępczych oraz aparat do hipotermii terapeutycznej. Standardem postępowania jest również bronchoskopia diagnostyczno-terapeutyczna. Oddział posiada całodobowy dostęp do badań obrazowych (USG, TK, MRI, ECHO serca, badania endoskopowe) oraz szerokiego panelu badań laboratoryjnych i mikrobiologicznych.

W ramach Bloku Anestezjologicznego funkcjonuje 18 stanowisk do znieczulania, 8 stanowisk pooperacyjnych z wyposażeniem i personelem gwarantującym wysoki standard opieki okołooperacyjnej na poziomie oddziału intensywnej terapii. W ramach Bloku Anestezjologicznego wykonywane są wszystkie rodzaje znieczuleń przewodowych, zarówno blokad centralnych jak i obwodowych oraz różne metody znieczulenia ogólnego dostosowane do wieku, stanu zdrowia, życzeń pacjenta i rodzaju zabiegów diagnostycznych lub operacyjnych. Stosujemy w tym także różne techniki analgezji porodu. Każdego roku wykonujemy około 10000 znieczuleń. Personel Oddziału prowadzi również terapię przeciwbólową u wszystkich pacjentów Szpitala, którzy tego wymagają. 

Oddział posiada akredytację Ministerstwa Zdrowia na szkolenie specjalizacyjne lekarzy w dziedzinie anestezjologii i intensywnej terapii. Prowadzi ponadto szeroką działalność dydaktyczną w zakresie szkolenia lekarzy i pielęgniarek Szpitala, a także współpracuje z uczelniami i szkołami medycznymi w organizowaniu i prowadzeniu praktyk zawodowych, specjalizacyjnych, staży kierunkowych i podyplomowych oraz kursów kwalifikacyjnych i doskonalących. Kadra lekarska i pielęgniarska Oddziału uczestniczy w badaniach naukowych prowadzonych z innymi oddziałami Szpitala oraz stale podnosi swoje kwalifikacje w formie różnego rodzaju szkoleń podyplomowych. W ramach Oddziału, we współpracy z Poltransplantem, funkcjonuje również Szpitalny Koordynator Transplantacyjny.

 

Zespół anestezjologów prowadzi kwalifikację pacjentów do zabiegów operacyjnych w trybie planowy w ramach Poradni Anestezjologicznej. Poradnia funkcjonuje codziennie, w godz. 12.30 – 15.00.

Celem konsultacji anestezjologicznej jest poinformowanie chorego o metodach znieczulenia, czynnościach dodatkowych związanych z wykonywanymi procedurami, ocena ryzyka znieczulenia i wystąpienia ewentualnych powikłań.