ODDZIAŁ REHABILITACJI DZIENNEJ DEDYKOWANY PACJENTOM Z OBRZĘKIEM LIMFATYCZNYM

Pacjenci Siedleckiego Centrum Onkologii (SCO) objęci są kompleksową opieką, w skład której  wchodzi także rehabilitacja.  Jest ona realizowana w formie stacjonarnej w trakcie  hospitalizacji Pacjenta, jak również ambulatoryjnie - w ramach  Oddziału Rehabilitacji Dziennej (ORD) dedykowana  na tą chwilę głównie Pacjentom z obrzękiem limfatycznym.

Najliczniejszą grupę Pacjentów stanowią  kobiety po leczeniu raka piersi.

Skierowanie do Oddziału Rehabilitacji Dziennej dla pacjentów z obrzękiem limfatycznym wystawia lekarz onkolog najczęściej z poziomu poradni onkologicznej.

KWALIFIKACJE PACJENTÓW

Kwalifikacje do Oddziału Rehabilitacji Dziennej  dla pacjentów z obrzękiem limfatycznym przeprowadzane są przez lekarza specjalistę rehabilitacji medycznej na podstawie skierowania, dostarczonej przez pacjenta dokumentacji medycznej oraz oceny aktualnego stanu zdrowia pacjenta. 

  • Kwalifikacje odbywają się we czwartki, w godz. 8.00-11.00, w gabinecie numer 0.38 w budynku Siedleckiego Centrum Onkologii
  • Rejestracja osobista na kwalifikację do Oddziału Rehabilitacji Dziennej dla pacjentów z obrzękiem limfatycznym odbywa się w Siedleckim  Ośrodku  Rehabilitacji i Fizjoterapii (budynek rehabilitacji – wejście od szczytu, od ul. Bema) od poniedziałku do piątku w godzinach 7.30 -  15.00

 Rejestracja telefoniczna na kwalifikację do Oddziału Rehabilitacji Dziennej dla pacjentów z obrzękiem limfatycznym odbywa się:

  • od poniedziałku do piątku w godzinach – 7 .30 -15 .00 pod numerami telefonów:
  •  (25) 640 33 95 lub
  • (25) 640 35 81

 Po odbyciu kwalifikacji do Oddziału Rehabilitacji Dziennej pacjent zostanie telefonicznie poinformowany o terminie rozpoczęcia rehabilitacji.

  O długości turnusu rehabilitacyjnego decydują wspólnie lekarz i fizjoterapeuta ale nie może on być dłuższy niż 40 dni w roku kalendarzowym.   

LOKALIZACJA GABINETU FIZJOTERAPII

Siedleckie Centrum Onkologii ul. Poniatowskiego 26  wjazd od ul. Bema (parter ) gabinet numer 052

ZESPÓŁ SPECJALISTÓW ODDZIAŁU REHABILITACJI DZIENNEJ DLA PACJENTÓW Z OBRZĘKIEM LIMFATYCZNYM:

·         Sylwia Drozdowska – lekarz specjalista rehabilitacji medycznej

·         Edyta Bisek – mgr  rehabilitacji

·         Marzena Grudzień -mgr rehabilitacji

Doświadczeni fizjoterapeuci prowadzą rehabilitację w zakresie:

·         kompleksowej terapii przeciwobrzękowej

·         drenażu limfatycznego (ręcznego i mechanicznego)

·         masażu klasycznego

·         metod mobilizacji tkanek miękkich

·         terapii manualnej

·         kinesiotapingu

·         specjalistycznych metod kinezyterapeutycznych

 

PACJENCI ONKOLOGICZNI BEZ POWIKŁAŃ OBRZĘKOWYCH mają możliwość skorzystania z rehabilitacji ambulatoryjnej na podstawie skierowania do Zakładu Rehabilitacji Leczniczej.