Wesołych Świąt!

Informacyjne
21 grudnia 2018 (Piątek)

Otwarcie Oddziału Ortopedyczno – Urazowego

Innowacyjny wygląd sal, wysoki standard wyposażenia medycznego, przestrzenne wnętrza, komfortowe warunki dla pacjentów i personelu medycznego. 13 grudnia Mazowiecki Szpital Wojewódzki im. św. Jana Pawła II w Siedlcach Sp. z o.o. oddał do użytku nowoczesny i funkcjonalny Oddział Ortopedyczno – Urazowy po gruntownej przebudowie i modernizacji.

Informacyjne
13 grudnia 2018 (Czwartek)

Nadleśniczy przywiózł choinkę dzieciom

Z okazji zbliżających się świąt siedleccy leśnicy podarowali drzewko świerkowe małym pacjentom z Oddziału Dziecięcego Mazowieckiego Szpitala Wojewódzkiego im. św. Jana Pawła II w Siedlcach Sp. z o.o.

Informacyjne
10 grudnia 2018 (Poniedziałek)

"Złota rybka" w wykonaniu pensjonariuszy "Domu nad stawami"

6 grudnia na Oddziale Dziecięcym naszego Szpitala gościliśmy pensjonariuszy „Domu nad stawami” z przedstawieniem pt. ”Złota rybka”.

Informacyjne
06 grudnia 2018 (Czwartek)

Mikołajki w Szpitalu

Nowe, nieużywane książki, kolorowanki i kredki trafiły do małych pacjentów przebywających w naszym Szpitalu. Mikołajkową zbiórkę zorganizowało Gminne Centrum Kultury w Mrozach.

Informacyjne
06 grudnia 2018 (Czwartek)

Ćwiczebna ewakuacja

Dzisiaj w Siedleckim Centrum Onkologii Mazowieckiego Szpitala Wojewódzkiego im. św. Jana Pawła II w Siedlcach Sp. z o.o. odbyły się ćwiczenia praktyczne ewakuacji osób zagrożonych (pacjentów i personelu) z oddziału szpitalnego w warunkach dużego zadymienia.

Informacyjne
26 listopada 2018 (Poniedziałek)

Odleżyny: jak zapobiegać i leczyć?

Odleżyny to uszkodzenia skóry oraz znajdujących się pod nią tkanek i kości, które pojawiają się w czasie długiego leżenia. Powstają z powodu długotrwałego ucisku, który hamuje prawidłowy przepływ krwi. Odleżyny mogą doprowadzić do zakażenia organizmu, a nawet śmierci chorego. Trudno je leczyć, łatwiej im zapobiegać. W Mazowieckim Szpitalu Wojewódzkim im. św. Jana Pawła II w Siedlcach Sp. z o.o. zorganizowano konferencję poświęconą temu problemowi.

Informacyjne
23 listopada 2018 (Piątek)

Zaproszenie na konferencję - "Człowiek w zdrowiu i chorobie – wyzwania promocji zdrowia i edukacji zdrowotnej"

Zespół Promocji i Edukacji Zdrowotnej Mazowieckiego Szpitala Wojewódzkiego im. św. Jana Pawła II w Siedlcach Sp. z o.o., zaprasza na VI konferencję szkoleniową pod hasłem „Człowiek w zdrowiu i chorobie – wyzwania promocji zdrowia i edukacji zdrowotnej”, która odbędzie się 23.11.2018 r. o godz. 10:00 w sali konferencyjnej (niski parter).

Informacyjne
19 listopada 2018 (Poniedziałek)

Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu

Informacyjne
15 listopada 2018 (Czwartek)

Cukrzyca dotyczy każdej rodziny - obchody Światowego Dnia Walki z Cukrzycą w naszym Szpitalu

Już co najmniej 3 mln Polaków chorują na cukrzycę, ale nawet 1 mln spośród nich nie zdaje sobie z tego sprawy, bo nie ma wciąż wykrytej choroby - alarmuje Polskie Stowarzyszenie Diabetyków z okazji obchodzonego 14 listopada Światowego Dnia Cukrzycy.

Informacyjne
14 listopada 2018 (Środa)