XX Olimpiada Szkół Promocji Zdrowia.

W dniu 24 maja 2019r. odbyła się XX Olimpiada Szkół Promocji Zdrowia, w której wzięła udział młodzież ze szkoły prowadzonej przez Mazowiecki Szpital Wojewódzki  im. św. Jana Pawła II w Siedlcach Spółka z o.o. we współpracy z II Liceum Ogólnokształcącym z  Oddziałami Dwujęzycznymi im. Św. Królowej Jadwigi w  Siedlcach.

 Olimpiada odbyła się na Stadionie Miejskim Legii Warszawa im. Marszałka
J. Piłsudskiego w Warszawie przy ul. ulicy Łazienkowskiej 3.

Tematem przewodnim tegorocznej olimpiady była profilaktyka uzależnień.  Uczniowie sprawdzili swoją wiedzę z tej tematyki podczas olimpiady wiedzy, która odbyła się w Urzędzie Marszałkowskim w Warszawie. W tej kategorii uczeń naszej szkoły Dawid Kurzawski  zdobył trzecie miejsce.

 Na stadionie Legii podczas XX Finału Olimpiady Szkół Promocji Zdrowia  młodzież z Mazowsza rywalizowała w czterech konkurencjach: w trzech sportowych i jednej z zakresu udzielania pomocy przedmedycznej. Olimpiadę prowadził  dziennikarz sportowy Bożydar Iwanow.

 Podczas tegorocznych zmagań najlepsza okazała się młodzież z Warszawy. W kwalifikacji generalnej  drugie miejsce zajęła reprezentacja z Ostrołęki, a trzecie z Płocka. Czwarte miejsce należało do młodzieży z Siedlec, piąte – z Ciechanowa, a szóste – z Radomia.

 Olimpiadzie w Warszawie towarzyszyła wspaniała atmosfera i pozytywna energia.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.