Sekretariat medyczny tel. (25) 640 35 42
Ordynator tel. (25) 640 35 42
Lekarze tel. (25) 640 33 39 (położnictwo), (25) 640 35 27 (ginekologia)
Pielęgniarki tel. (25) 640 35 35 (położnictwo), (25) 640 35 23 (ginekologia)
e-mail: ginekologia@szpital.siedlce.pl

Ordynator Oddziału: dr hab. n.med. Andrzej Nowakowski
specjalista ginekologii i położnictwa,
specjalista ginekologii onkologicznej.

Położna Oddziałowa: Małgorzata Łęczycka,
specjalista w dziedzinie pielegniarstwa ginekologicznego i położniczego.

 

Oddział Położniczo - Ginekologiczny swoich pierwszych pacjentów przyjmuje od 08.12.1998 r. Jest nowocześnie wyposażoną jednostka II-go poziomu w trójstopniowym systemie opieki perinatalnej. Posiadamy cztery osobne sale porodowe z nowoczesnymi, bardzo funkcjonalnymi łóżkami porodowymi, łazienką wraz z prysznicem. Na jednej z sal znajduje się wanna przystosowana do porodów w wodzie. Wszystkie łóżka porodowe oraz 18 łóżek Oddziału Patologii Ciąży podłączone są do komputerowego systemu nadzoru okołoporodowego, rejestrującego tętno płodu oraz czynność skurczową macicy. Podnosi to bezpieczeństwo zarówno rodzącego się noworodka, jak i matki. Oddział stwarza bardzo przyjazną atmosferę. Podczas porodu rodzącej może towarzyszyć osoba bliska.

Część Położnicza posiada jedno i dwułóżkowe sale dla kobiet po odbytym porodzie w systemie rooming in (matka przez cały czas przebywa z dzieckiem). Odwiedziny w oddziale odbywają się bez ograniczeń.      Jak przygotować się do porodu? – plik do pobrania poniżej

W zakresie ginekologii oddział posiada własną salę operacyjną. Zabiegi ginekologiczne i operacyjne wykonywane są w pełnym zakresie, zarówno metodami tradycyjnymi jak i przy użyciu metod endoskopowych (laparoskopia, histeroskopia diagnostyczna i operacyjna).
Oddział posiada możliwość wykonania wszystkich badań laboratoryjnych, w tym oznaczanie poziomu hormonów i markerów nowotworowych (Ca 125, CEA, B HCG).

Oddział Ginekologiczny zajmuje się również nowoczesnymi metodami diagnozowania (badanie urodynamiczne) i leczenia wysiłkowego nietrzymania moczu u kobiet (taśmy).
Nad bezpieczeństwem pacjenta czuwa wysoko wykwalifikowany zespół lekarzy i położnych, systematycznie podnoszący swoje kwalifikacje i umiejętności, biorący aktywny udział w szkoleniach i konferencjach naukowych. Oddział posiada akredytację uprawniającą do prowadzenia szkolenia specjalizacyjnego lekarzy.


Posiadany sprzęt:

USG do wykonywania badań u ciężarnych łącznie z echokardiografią płodu oraz badań ginekologicznych sondą endovaginalną z kolorowym Dopplerem.
Kolposkop - wysokiej jakości aparat z torem wizyjnym i możliwością archiwizacji obrazów (kolorowy termoprinter).


Od stycznia 2009 roku istnieje możliwość porodu w znieczuleniu zewnątrzoponowym bez wnoszenia jakichkolwiek dodatkowych opłat.