Grypa. Szczepisz czy ryzykujesz?

Przed nami sezon zwiększonej zachorowalności na grypę. Grypa to choroba wirusowa, która każdego roku zbiera śmiertelne żniwo. Rocznie zakaża się wirusem grypy na świecie 5 – 10% populacji osób dorosłych i 20 – 30% dzieci. Grypa i wirusy grypopodobne są corocznie przyczyną zgonu

Informacyjne
21 września 2018 (Piątek)

Piknik rodzinny z sercem

22 września 2018 r. w godzinach od 10:00 do 14:00, na Placu im. gen. Wł. Sikorskiego w Siedlcach odbędzie się piknik rodzinny z okazji Światowego Dnia Serca. Zachęcamy do uczestnictwa całe rodziny.

Informacyjne
07 września 2018 (Piątek)

Pułapki wakacyjnego jedzenia

Lato – czas urlopów i wyjazdów w różne części kraju oraz poza jego granice. W tym okresie jesteśmy szczególnie narażeni na zakażenia przewodu pokarmowego m.in. dlatego, że częściej korzystamy ze zbiorowego żywienia (restauracje, bary, kawiarnie). Niebezpieczeństwo może czaić się wszędzie, nie tylko w dalekich egzotycznych krajach, ale także w przydomowym ogródku, lesie czy piaskownicy.

Informacyjne
23 sierpnia 2018 (Czwartek)

KARMIENIE PIERSIĄ

Polska jest krajem wspierającym karmienie piersią w przepisach, ale gorzej jest z ich realizacją. Wciąż aktualną barierą w karmieniu piersią jest brak wiedzy na temat laktacji wśród społeczeństwa i niestety, wstyd powiedzieć, wśród personelu medycznego, co potwierdziły wykonane badania, które były przeprowadzone w ramach prac doktorskich.

Informacyjne
23 sierpnia 2018 (Czwartek)

Pierwszy odcinek Ortopedii na ukończeniu

Modernizacja pierwszego odcinka Oddziału Ortopedyczno – Urazowego dobiega końca.

Informacyjne
14 sierpnia 2018 (Wtorek)

Teatr Baza z "Legendami Polskimi"

W piątek gościł w naszym Szpitalu "Teatr Baza" z Warszawy.

Informacyjne
06 sierpnia 2018 (Poniedziałek)

Na ostatniej prostej

Prace przy budowie Siedleckiego Ośrodka Onkologii idą bardzo sprawnie. Kilkukondygnacyjny budynek można już podziwiać nie tylko z zewnątrz.

01 sierpnia 2018 (Środa)

Ogłoszenie

Ogłoszenie o brakowaniu (zniszczeniu) dokumentacji medycznej bez możliwości odtworzenia danych osobowych.

01 sierpnia 2018 (Środa)

Gościliśmy Teatr Za Jeden Uśmiech

27 lipca w naszym Szpitalu gościliśmy Teatr "Za jeden uśmiech", który zaprezentował się w przedstawieniu pt. "Zakochana Czarownica".

Informacyjne
30 lipca 2018 (Poniedziałek)

Sprzęt i aparatura trafią do Szpitala

„Doposażenie Oddziału Chirurgii Ogólnej i Naczyniowej oraz Bloku Operacyjnego w sprzęt i aparaturę medyczną w Mazowieckim Szpitalu Wojewódzkim w Siedlcach Sp. z o.o.” .

27 lipca 2018 (Piątek)