Sekretariat medyczny tel. (25) 640 34 50
Ordynator tel. (25) 640 34 50
Lekarze tel. (25) 640 34 54, (25) 640 34 60
Pielęgniarki tel. (25) 640 34 55
e-mail: laryngologia@szpital.siedlce.pl

Ordynator Oddziału: dr n. med. Rashad Abushammalh
specjalista otolaryngolog

Pielęgniarka oddziałowa: Anna Sobiczewska
specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa chirurgicznego


Liczba łóżek: 28 ( w tym 2 Intensywnej opieki Medycznej), Sale chorych: 2, 3, 4 łóżkowe

Pacjentami Oddziału są dorośli i dzieci, głównie z terenu województwa mazowieckiego. Chorzy są przyjmowani w trybie planowym oraz nagłym i hospitalizowani w ramach pobytu jedno - bądź wielodniowego.
W szpitalu funkcjonuje Poradnia Laryngologiczna i Pracownia Audiologiczno - Otoneurologiczna.
Oddział posiada salę operacyjną gdzie przeprowadzane są operacje w znieczuleniu ogólnym, salę zabiegową, gdzie są wykonane operacje w znieczuleniu miejscowym, salę nadzoru pooperacyjnego ze sprzętem medycznym, który pozwala monitorować czynności życiowe pacjentów w pierwszych godzinach po operacji, 2 sale diagnostyczno - opatrunkowe, posiada również dostęp do sali operacyjnej Bloku Operacyjnego szpitala.
Oddział Laryngologiczny jest wyposażony w wysokiej klasy, nowoczesny sprzęt diagnostyczny i operacyjny, który spełnia standardy współczesnej laryngologii. Sprzęt pozwala wykonać procedury medyczne w pełnym zakresie i na wysokim poziomie specjalistycznym.
Celem Oddziału Laryngologicznego jest najwyższa jakość usług medycznych lekarsko - pielęgniarskich, realizowanych przez zespół oddziału w poczuciu odpowiedzialności za zdrowie i życie pacjentów (z uwzględnieniem systemu zarządzania jakością, zgodnie ze zdobytym przez szpital międzynarodowym certyfikatem jakości ISO 9001:2000). Zakres usług świadczonych w Oddziale obejmuje: diagnostykę oraz leczenie zachowawcze i operacje chorób: uszu, nosa, zatok przynosowych, jamy ustnej, gardła, krtani i szyi. Zespół wykonuje operacje metodami klasycznymi i endoskopowymi (małoinwazyjnymi).
Realizacja wielu specjalistycznych procedur z zakresu laryngologii jest możliwa dzięki korzystaniu z szerokiego zaplecza diagnostycznego Szpitala, które oferuje: spiralną tomografię komputerową, rezonans magnetyczny, angiografię komputerową, możliwość pobierania materiału do badań histopatologicznych w oparciu o celowaną biopsję, wykonywanie śródoperacyjnych badań histopatologicznych, współpracę z Oddziałem Onkologicznym tutejszego szpitala i Zakładem Radioterapii Centrum Onkologii w Warszawie.
Pracownia Audiologiczno - Otoneurologiczna wyposażona jest w sprzęt, który zapewnia pełną diagnostykę pacjentom z zaburzeniami narządu słuchu, równowagi oraz diagnostykę wczesnego wykrywania wad słuchu u noworodków, niemowląt i małych dzieci. Oddział Laryngologiczny posiada akredytację Ministerstwa Zdrowia, uprawniającą do prowadzenia specjalizacji z zakresu otolaryngologii.


Na kwalifikacje do operacji planowych można zgłaszać się codziennie od poniedziałku do piątku w godz. 8-14 do Izby Przyjęc Mazowieckiego Szpitala Wojewódzkiego w Siedlcach Sp. z o.o.